Jaké jsou pláže na Trogiru?

Stejně jako kdekoli jinde v Chorvatsku, také v této destinaci je nepřeberné množství menších a větších plážiček s kamenitým a oblázkovým povrchem. Pojďme se společně podívat, jaké pláže patří na Trogiru mezi ty nejkrásnější a turisty nejoblíbenější.

Pláž Pantan

trogir3Tato písečná pláž, místy lemována jemným štěrkem se nachází při ústí řeky Pantan v bezprostřední blízkosti starobylého centra města. Délka pláže činí přibližně 500 metrů a pro svůj pozvolný vstup do moře a jemný písek mísený se štěrkem je vhodná zejména pro rodiny s menšími dětmi. Z východní strany je součástí pláže borovicový les, který poskytuj tolik chládek během horkých letních dnů. Na pláži naleznete několik stánků s občerstvením a restaurací. Dát si zde můžete výbornou zmrzlinu a v baru Mosquito také některý z luxusních míchaných alko a nealko nápojů. Na pláž jezdí autobus č. 37 a jsou zde jak sprchy, tak dostatek lehátek a slunečníků (za poplatek). Milovníci vodních radovánek a sportovních aktivit si zde můžou zajezdit na skútru, zahrát plážový volejbal nebo badminton a výborné podmínky jsou zde také pro potápěče.

Pláž Okrug

OkrugTato pláž je považována za nejkrásnější v trogirské riviéře a naleznete ji přibližně 5 kilometrů od samotného centra Trogiru. Pláži se někdy také říká Trogirská Copacabana a je tvořena jemným štěrkem a pískem. Kromě blankytně modrého moře, které je samozřejmě pro Chorvatsko příznačné, zde naleznete také množství barů, plážových restaurací, ale i vodních atrakcí pro děti i dospělé. Pláž Okrug žije zejména v noci, proto posbírejte síly po celém dni na sluníčku a přijďte si užít netradiční noční plážový zážitek.

Pláž Medena

Tato pláž se nachází v oblasti v Seget a má přibližně 3 kilometry. Jedná se o pláž s jemným štěrkem, která je obklopená borovicovými háji. Pláž Medena naleznete přibližně 4 kilometry od centra Trogiru a užijete si zde nejen perfektní koupání, ale také můžete vyzkoušet některý z vodních sportů nebo zhodnotit podmínky pro potápění.