Trogir nebo Čiovo? Názory turistů

Plánujete letos prozkoumat krásy Jaderského pobřeží? Nebavíc vás však pouhé povalování se na pláži a usrkávání ledového Mojita? Pak zamiřte do některé z dovolenkových destinací, které přináší něco víc, než jen přepychové hotely a kvalitně vybavené apartmány, dlouhé oblázkové pláže a hlučné promenády. Pokud máte alespoň trošku rádi historii, záhady a památky, pak vsaďte na městečko Trogir, které je od roku 1997 součástí do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Trogir je skvělým místem pro letní dovolenou také pro ty, kteří si chtějí na dovolené doopravdy odpočinout a nehodlají utíkat v pět ráno s ručníkem na nejbližší hotelovou pláž.

trogir4Historické jádro Trogiru

Trogir leží při Jadranské magistrále, jeho původní staré jádro se nachází mezi pevninou a ostrovem Čiovo, který spojuje krátký kamenný most. S ostrovem Čiovo je přes Trogirský průliv je potom Trogir spojen moderním zvedacím mostem. Nové části města se rozrůstají nejen po pevnině, ale zejména také na území ostrůvku Čiovo, který patří mezi vyhledávané turistické destinace.

Co říkají ti, kteří už na Trogiru byli?

Plánujete dovolenou na Trogiru, potažmo na ostrůvku Čiovo? Pak vás jistě budou zajímat názory diskutujících, které se objevují v nejrůznějších internetových fórech. Co se týče místních pláží, ty u turistů příliš nezabodovaly. Z velké většiny jsou totiž kamenité nebo tvořené jemným štěrkem. Za pěknými plážemi se tedy vyplatí zajet na ostrov Čiovo nebo dále od historického centra Trogiru. Co si však turisté pochvalují, je samotné historické centrum Trogiru a dochované památky. Pozitivní ohlasy jsme zaznamenali také, co se místních kempů týče. Návštěvníci Trogiru si také pochvalují mokřadní rezervaci Pantan, jejíž součástí je historická avšak velmi zachovalý mlýn.